Dovolená 1994
Home Dovolená 1994 Photo Album Historie Kuchyně - recepty

 

 

Plavba po Nilu a po Asuánské přehradě s pobytem u moře

Hurghada - Luxor - Karnak - 4-denní plavba po Nilu - Edfu - Kom Ombo - Asuán - Abu Simbel 1-denní plavba po Asuánské přehradě - Amada - Káhira

Stručný program zájezdu:
1. den: Odlet z ČR do Egypta (Káhiry) a následný přejezd  do přímořského letoviska Hurghady. Ocitli jsme se v moderním turistické destinaci do dnešní dnů stále vyhledávané jak rodiny s dětmi tak potápěči  „všeho druhu“.

 


2. den: Po odpočinku v klimatizovaných bungalovech(v Hurghadě) jsme vyskoušeli koupání v Rudém moři. Kdo, ale byl už přesolen využil bazénu v hotelovém areálu a ti nejčilejší si udělali výlet na ostrov Giftun s potápěním.


3. den: Časně ráno jsme odjeli autobusem do Luxoru, prohlídka chrámu královny Hatšepsovet, Údolí králů, Memnonových kolosů, alabastrové dílny, ubytování a oběd, prohlídka chrámu v Luxoru. Krása a tradice se zde snoubí v této monumentální architektuře až oči přecházejí. Fantastické!!!

 


4. den: Tak to je opravdu bomba - NIL! Nalodění a následuje 4-denní plavba po Nilu, oběd, (jehněčí na šafránu bylo špičkové) prohlídka chrámu v Karnaku.

 

 

5. den: Plujeme dál.... do Edfu a Kom Ombo prohlídky chrámů. Na loď se vracíme až k  večeři a nocleh. Spát se, ale hned nejdeme. Posádka má pro vás program pro pobavení. Obrázek prozrazuje hru na jakousi mumii. Ano ta mumie jsem já.

6. -7. den: Časně ráno vylodění a odjezd autokarem na Abu Simbel. Pokračování plavby do Asuánu Prohlídka chrámu v Philae, a po obědě návštěva Nubijského muzea a nubijské vesnice.

 

8. den: Snídaně a zahájení plavby po Asuánské přehradě, plavba k pevnosti Kasr Ibrim Fortress s panoramatickou prohlídkou z lodi, plavba pokračuje do oblasti Amada - prohlídka chrámu a slavných hrobek, pokračování v plavbě do oblasti Seboua, prohlídka údolí El Seboua, pak následuje transfer autokarem zpět do Káhiry, ubytování v hotelu Les Pyramides   prohlídka města, pyramid, Sfingy a Egyptského muzea


9. den: Transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

 

Nejkrásnější snad byla cesta na Abu Simbil „bránu“ z Nubie (Súdánu) do Egypta. Je to něco fantastického vidět východ slunce v poušti, pravou nefalšovanou fata-morgánu a samotný chrám.